Açık Kapı Politikası

Açık Kapı Politikası

Açık Kapı Politikasına Giriş   
SAFYÜN HALI A.Ş. tüm çalışanlar için, Açık Kapı Politikası'nı benimsemiştir. Bu demektir ki, her yöneticinin kapısı her çalışana açıktır. Açık kapı politikamızın amacı, çalışanlarımızı açık iletişim ve geri bildirime teşvik etmektir. Açık kapı politikamız, çalışanların herhangi bir konuda herhangi bir zamanda herhangi bir yöneticiyle konuşmakta özgür oldukları anlamına gelir.  
   
Açık Kapı Politikası Kapsamında Sorumluluklar  
Çalışmanızın herhangi bir alanı sizi endişelendiriyorsa, endişenizi bir yönetici ile konuşma sorumluluğu altındasınız. İster bir sorununuz, şikayetiniz, öneri, veya gözleminiz varsa, şirket yöneticileri sizden haber almak istiyor. Şirket sizi dinleyerek iyileştirebilir şikayetleri ele alabilir ve çalışanlara uygulamalar, süreçler ve kararlar için, mantıksal anlayışı güçlendirebilir.  
   
Açık Kapı İlkesini Takip Etmeden Önce  
Hemen problemi çözmek için, en yakın yöneticinizle görüşebilirsiniz; bu bir sorunu çözmek için, ilk çaba olarak teşvik edilir. Ancak açık kapı politikası, sorunlarınızı ve endişelerinizi bir sonraki yönetim ve / veya İnsan Kaynakları personeli üyeleriyle görüşebileceğiniz anlamına gelir. Sorununuza, şikayetinize, veya önerinize ne şekilde yaklaşırsanız, organizasyonun her düzeyindeki yöneticileri dinlemeye ve çözüm, veya açıklama getirmeye yardım etmeyi isteyecektir.